Slovenská kooperačná burza, Bratislava

24.10.2019 -

Najväčšie a najprestížnejšie medzinárodné podujatie Slovenskej agentúry pre rozvoj investícií a obchodu už 13 rokov spája slovenských a zahraničných podnikateľov

Venture Capital & Private Equity Conference, Praha

16.10.2019 -

Venture capital a Private equity konferencie-Super Early Birds

Slovensko-nemecké hospodárske fórum

10.10.2019 -

Pozývame Vás na podujatie informujúce o potenciáloch oboch trhov, ktoré odprezentuje už existujúce úspešné obchodné vzťahy a predstaví nové možnosti

Regionálny seminár Nitra

25.9.2019 -

Dovoľujeme si Vás pozvať do Nitry na ďalšie  podujatie zo série seminárov

Nový člen ISA

1.8.2019 -

Naša členská základňa sa opäť rozrástla o nového člena, vítame medzi nami spoločnosť Slovakia Invest. http://slovakiainvest.sk/

BALANCED HR, s.r.o.

BALANCED HR, s.r.o.
Mlynské nivy 48
Slovak Republic

Telefón: +421 948 687 374
martin.marek@balanced-hr.com

Mr. Martin Marek
Telefón: +421 948 687 374

Balanced HR capitalized on the market expertise and the extensive experience in the areas of Recruitment Solutions, Staffing Solutions, Executive Search, Trainings and Development and HR Consulting. We turned these assets and significant achievements into balanced portfolio of activities which bring benefits, valuable cooperation and solid partnership to all our customers, employees, suppliers and partners.

Professionals involved in Balanced HR gathered extensive experience(up to 15 years) as headhunters and consultants in the IT & Telco, Sales & Marketing, Finance, HR & Administration, SSC, Production and Manufacturing fields within automotive, mechanical engineering nanoelectromechanical industry covering all the levels - from specialized operators to top management positions.

Besides headhunting and recruitment activities Balanced HR developed the system of the training and development schemes that helps the companies to capitalize the human resources assets in the long term perspective.

Balanced HR has supported many incoming companies that has established their operation in Slovakia in terms of preliminary salary and labor availability surveys, outsourcing the recruitment process, providing interim management services, payroll administration, and other necessary HR support.

• Consulting (salary and labor market surveys, job grading, assessments..etc.)

• Trainings and Development• Executive Search

• HR & Payroll Services

• Outplacement

• Personal Leasing

• Interim Management

• HR Process Outsourcing

• Atlas Copco s. r. o.

• Adient Slovakia s.r.o.

• AIS Automotive Interior Systems Slovakia s.r.o.

• Audia Plastics, s.r.o.

• BASF Slovakia s.r.o.

• Bekeart Slovakia s.r.o.

• CCS Slovensko s.r.o.

• Cloetta Slovakia s.r.o.

• Elastomer Solutions, s.r.o.

• Emerson a.s.

• Foxconn Slovakia spol. s r.o.

• GG Cables and Wires Slovakia s.r.o.

• Grupo Antolin Bratislava s.r.o.