Taliansko-Slovenské B2B stretnutie

14.12.2017 -

ISA v spolupráci  so SARIOm, Italianskonsulting a Mazars pozýva slov. firmy na seminár 'Slovakia-Italy: Investment and Trade Opportunities', zameraný na podporu obchodných vzťahov medzi slov. a tal.firmami.

VC & PE konferencia

6.12.2017 -

Venture Capital a Private Equity, Praha

Slovenská kooperačná burza Košice 2017

30.10.2017 -

SARIO vás pozýva na kooperačné podujatie v rámci série SARIO Business Link - Slovenská kooperačná burza Košice 2017, ktoré sa bude konať dňa 30. októbra 2017 v Košiciach.

Regionálne semináre

24.10.2017 -

Úspešná séria regionálnych seminárov pokračuje  II. kolom v Banskej Bystrici, Trenčíne a Nitre

Podnikateľská misia indických spoločností na Slovensku

12.10.2017 -

SARIO  v spolupráci s Indickým veľvyslanectvom v SR a Indickou obchodnou a kultúrnou komorou organizuje  podnikateľskú misiu indických spoločností na Slovensku.

Regionálne Semináre 2016

ISA v spolupráci s členmi a partnermi pripravila aj tento rok sériu regionálnych seminárov pre podnikateľov v mestách Košice, Nitra, Žilina.

Prvý zo série seminárov sa uskutočnil dňa 21. júna v hoteli Dubná Skala, Žilina so zameraním na verejné obstarávanie a EÚ Fondy.

Témami semináru boli:

1. Platné a plánované protischránkové pravidlá pre verejné zákazky a EÚ fondy - TaylorWessing

2. Pochybenia pri čerpaní EÚ fondov a odporúčania ako sa im vyhnúť - EY

3. Legislatívna iniciatíva EÚ stanovujúca pravidlá proti praktikám vyhýbania sa daňovým povinnostiam - VGD SLOVAKIA

Druhý zo seminárov sa uskutočnil dňa 23. júna v hoteli MARATON, Košice a bol zameraný na zamestnávanie cudzincov a vysielanie zamestnancov.

Témami semináru boli:

1. Vysielanie zamestnancov od 18.6.2016 – nová právna úprava - FUTEJ & Partners, s.r.o.

2. Zamestnávanie cudzincov – právne aspekty a praktické skúsenosti - FUTEJ & Partners, s.r.o.

3. Vysielanie zamestnancov a zamestnávanie cudzincov – daňové a odvodové aspekty - PricewaterhouseCoopers Tax k.s.

Posledný seminár sa uskutočnil dňa 30. júna v hoteli MIKADO,  Nitra.

Témami semináru boli:

1. Najčastejšie dôvody, prečo ľudia odchádzajú od spoločnosti a ako tomu predísť - Grafton Slovakia s.r.o.

2. Duálne vzdelávanie v SR a jeho nábeh do praxe - HRQ SK s. r. o., ZAP

3. Dôveryhodný outsourcing a budovanie obojstranných partnerstiev – spracovanie učtovníctva a miezd - TMF Services Slovakia s.r.o.

Seminárov sa zúčastnilo 60 spoločností najmä z oblasti priemyselnej výroby, predstavitelia členských spoločností združenia ISA, zahraničných zastupiteľstiev, obchodných komôr a vzdelávacích inštitúcií. Regionálne semináre sa aj tento rok tešili pozitívnym ohlasom.

Všetkým zúčastneným ďakujeme za prejavenú priazeň a tešíme sa na stretnutie na ďalších podujatiach.

Žilina:

Košice: