Aktuality o možnosti získania grantu v SR

7.9.2021 -

Aktuality o čerpaní verejných peňazí na Slovensku

Tender/Výzva na predkladanie ponúk na obnoviteľné zdroje – solárne stanice

Ministerstvo ekologickej a solidárnej transformácie FR zverejnilo výberové konanie/tender na vybudovanie solárnych staníc s produkčnou kapacitou 300 MW pre potreby oblasti Horného Porýnia (Haut-Rhin), ako súčasť jej premeny po uzavretí jadrovej elektrárne Fessenheim, ktoré sa očakáva v lete 2020.

Celková produkčná kapacita sa skladá z pozemných staníc s kapacitou 200 MW, veľkých strešných inštalácií s kapacitou 75 MW a malých strešných inštalácií s kapacitou 25 MW.

Na tento účel bude mobilizovaná štátna podpora vo výške 250 mil. EUR počas obdobia 20 rokov.

Výberové konanie sa bude skladať z troch termínov na predkladanie ponúk, z čoho prvý sa uzavrie 26. júla 2019.

V prípade umiestnenia pozemnej solárnej stanice na znehodnotenej pôde (bývalé lomy, bývalá industriálna zóna/brownfield), bude spoločnosti poskytnutý „ekologický bonus“.

Výzva na predkladanie ponúk zverejnená aj na stránkach Úradného vestníka EÚ:

Ďalšie informácie je možné získať na:

Commission de régulation de l'énergie

15 rue Pasquier

Paris Cedex 08