Slovenská kooperačná burza, Bratislava

24.10.2019 -

Najväčšie a najprestížnejšie medzinárodné podujatie Slovenskej agentúry pre rozvoj investícií a obchodu už 13 rokov spája slovenských a zahraničných podnikateľov

Venture Capital & Private Equity Conference, Praha

16.10.2019 -

Venture capital a Private equity konferencie-Super Early Birds

Slovensko-nemecké hospodárske fórum

10.10.2019 -

Pozývame Vás na podujatie informujúce o potenciáloch oboch trhov, ktoré odprezentuje už existujúce úspešné obchodné vzťahy a predstaví nové možnosti

Regionálny seminár Nitra

25.9.2019 -

Dovoľujeme si Vás pozvať do Nitry na ďalšie  podujatie zo série seminárov

Nový člen ISA

1.8.2019 -

Naša členská základňa sa opäť rozrástla o nového člena, vítame medzi nami spoločnosť Slovakia Invest. http://slovakiainvest.sk/

TaylorWessing

TaylorWessing
Panenská 6
Slovak Republic

Telefón: +421 2 5263 2804
bratislava@taylorwessing.com

Andrej Leontiev
Telefón: +421 2 5263 2804

Taylor Wessing is a leading international law firm with a single-minded approach: to help its clients succeed by thinking innovatively about their business issues.

Taylor Wessing numbers around 950 lawyers working across 23 offices in Europe, the Middle East and Asia, offering an integrated service across the full range of practice areas, with core strengths in corporate, finance, real estate, IP and private wealth. The firm also has particular expertise in advising clients in North America, Brazil and India. Our Bratislava office was established in 2004.

The firm's globally renowned expertise in intellectual property underpins its strength in knowledge-based industries.

Taylor Wessing has a clear focus on supporting the fast growing industries of tomorrow and is active in:

• Consumer Brands
  • Energy & Environment